Op zaterdag 9 juni, 11.00, verzorgt musicoloog Eric Jas een lezing over de Leidse koorboeken en meer, getiteld 'Het muziekleven in Leiden in de 16e eeuw'. De lezing wordt door HVOL georganiseerd in nauwe samenwerking met en in het kader van het Schuyt Festival 2018. Eric Jas is onder meer bekend vanwege zijn werk met betrekking tot de Leidse koorboeken uit de 16e eeuw.
De lezing biedt een mooie introductie voor het concert ‘Schuyt en de Leidse koorboeken’ dat zaterdagavond 9 juni, 19.00 uur, plaatsvindt in de Pieterskerk.
Over het leven en werk van Cornelis Schuyt is het een en ander bekend. Maar in welk muzikale milieu groeide Cornelis op? In deze lezing wordt een beeld geschetst van het muziekleven in Leiden van het midden van de zestiende eeuw tot in de jaren 1570, toen Cornelis en zijn vader voor een studiereis naar Italië vertrokken. In dat muziekleven staat de Pieterskerk met zijn orgels, getijdencollege en koorboeken uiteraard centraal. De lezing zal illustreren welke functie de vader van Cornelis in de Pieterskerk bekleedde en met welke muziek hij en zijn zoon daar in aanraking kwamen.
De toegang tot de lezing is voor HVOL-leden gratis, niet-leden betalen € 5.
